W niedzielnym wydaniu Wiadomości na TVP1, na antenę został puszczony materiał, który ośmieszył Kingę Rusin. Po tym, gdy media podłapały temat dziennikarki bawiącej się na prywatnej imprezie u Beyonce i Jaya-Z – Internet oszalał, a w sieci pojawiło się mnóstwo memów z Kingą w roli głównej. Piotr Zelt (51 l.) stanął w obronie dziennikarki, jednak jak przyznał po emisji, jego wypowiedzi zostały zmanipulowane a on sam oszukany!

Kinga Rusin do ekipy Wiadomości TVP: Wy żałosne, kłamliwe kreatury!

Kinga Rusin gwiazdą internetu po imprezie u Beyonce i Jay-Z

Kinga Rusin od kilu dni nie schodzi ze świecznika. Wszystko przez wpis dziennikarki na Instagramie, w którym chwaliła się wspólnym zdjęciem z Adele, zrobionym na elitarnej imprezy Beyonce i Jay’z. Rusin opisanie szczegółowo, co działo się „za zamkniętymi drzwiami” podkreślając, że obowiązywał jeden zakaz – ZAKAZ robienia zdjęć. Po tym „śledztwie” Kinga została gwiazdą Internetu, a jej zachowanie spotkało się ze sporym zamieszaniem w sieci.

Piotr Zelt tłumaczy się z występu dla TVP1

Zdjęcie Kingi z Adele obiegło cały świat. Polskie gwiazdy na potęgę zaczęły parodiować jej wpis. Nawet Małgosia Rozenek zainspirowała się wpisem rywalki. Kinga na Instagramie tłumaczyła, że jej post to przykład „insiderskiego dziennikarstwa” i nie żałuje swojej decyzji – mało tego, naraziła się wielu, wysoko postawionym osobom publikując fotkę u siebie na profilu.

Żarty się nie kończą. Kinga Rusin została bohaterką MEMÓW!

Sprawą Rusin zainteresowała się konkurencyjna stacja telewizyjna i w niedzielnym wydaniu Wiadomości, postanowiła zakpić z dziennikarki. TVP nazwała Rusin przedstawicielką „pseudoelit gardzących Polakami”, skrytykowała zachowanie dziennikarki i pokazała ją w negatywnym świetle.

W niedzielnym materiale swoje trzy grosze dodali Jarosław Jakimowicz i Piotr Zelt. Jak się okazało, aktor zamierzał stanąć w obronie wzgardzonej dziennikarki, jednak jego wypowiedzi zostały zupełnie inaczej przedstawione. Piotr Zelt natychmiast poinformował, że czuje się oszukany, a cała sytuacja została sprytnie zmanipulowana przez telewizję.

Maciej Sawicki, który jest odpowiedzialny za przygotowanie materiału zasugerował, że Kinga Rusin mogła być „pod wpływem” w momencie publikacji postu z imprezy Beyonce i Jay-Z. Po chwili słyszymy wypowiedź Zelta, która mogłaby sugerować, że podtrzymuje on zdanie dziennikarza.

Ktoś, kto jest pod wpływem emocji i ferworu imprezy, i jeszcze nie ostygł, może zamieszczać czasami takie różne posty – słyszymy wypowiedź Piotra Zelta

Piotr w rozmowie z Plejadą wyjaśnił, jak została mu przedstawiona cała sytuacja.

Zadzwonił do mnie pan, który powiedział, że chce zrobić program dotyczący szumu medialnego, który się pojawił w sprawie wpisu Kingi na Instagramie. Program oczywiście miał być miły, z uśmiechem. Nie uprzedził mnie, że będzie to materiał dla „Wiadomości” i to jeszcze politycznie podwiązany. Mimo zastrzeżeń do tego medium, udzieliłem tej wypowiedzi. Uznałem, że często jest tak, że ludzie oglądający TVP nie oglądają mediów nie do końca sprzyjających obecnej władzy, np. TVN-u. To powoduje hermetyzm przekazu. Nie zapaliła mi się lampka kontrolna, że udzielanie tej wypowiedzi jest niebezpieczne – mówi

Jak sam podkreślił, Piotr zgodził się na wywiad. Aktor przyszedł z dobrą intencją, mimo prywatnych zastrzeżeń do tej stacji.

Wypowiedziałem się w sposób łagodzący burzę wokół Kingi, broniąc jej. Zaznaczyłem, że ludzie, którzy tak łatwo osądzają, być może za chwilę będą w taki sam sposób osądzeniTa wypowiedź poszła do śmietnika. Oni wyjęli z tego to, co pasowało im do kontekstu.(…) Zrobili to, co zrobili. Kiedy zobaczyłem, jak to wygląda, zareagowałem natychmiast, pisząc do tego pana Sawickiego. Zostałem przez nich brutalnie oszukany i zmanipulowany – kontynuuje

Aktor przyznał, że nigdy nie znalazł się w tak niekomfortowej i wstrętnej sytuacji. Nie myślał nad podjęciem kroków prawnych, jednak teraz tego nie wyklucza.

Nie zastanawiałem na tym, co właściwie mogę z tym zrobić. Nie byłem jeszcze w tak znacząco wstrętnej sytuacji i nie bardzo wiem, jakie są mechanizmy działania i co można zrobić. Natomiast na pewno nie zamierzam tego tak zostawić. Najważniejsze jest to, by zdementować kontekst, który w tym przypadku został zupełnie skrzywiony – zakończył Piotr

Czekamy na dalszy rozwój tej sytuacji. 

Kinga Rusin zapowiada walkę z TVP1:

View this post on Instagram

Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc. Poniżej kilka przykładów. Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, nota bene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia. Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych. Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie!  Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy. Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy. Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne) Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego” Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

A Wy, co uważacie o materiale TVP1 na temat Kingi Rusin?

Uważacie, że stacja pokazała swój nieprofesjonalizm?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Kinga Rusin dalej drąży temat: „Dla wciąż pytających, poniżej obiecane odpowiedzi”

Kinga Rusin o selfie z Adele: Nikt ze strony Adele nie zgłosił się z jakimikolwiek pretensjami

Manager Adele poproszony o komentarz do zdjęcia wokalistki z Kingą Rusin. Odpowiedział

scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Kinga Rusin, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA