Od czwartku w sieci wrze a wszystko za sprawą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrzył ustawę antyaborcyjną. Kobiety zjednoczyły się i wyszły na ulicę. Temat aborcji poruszają również gwiazdy, które dzieją się swoimi tragicznymi historiami w staraniach o dziecko i rodzinę. Pewna Influencerka również nie ukrywała swojego oburzenia wyrokiem TK. Uznała, że świetną reklamą będzie promocja batonów od sponsora i nawiązanie do głośnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Izabela Janachowska po raz pierwszy mówi o utracie ciąży: „Do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę”

Influencerka połączyła promocję fit batonów z aborcją kobiet

Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja – gdy jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z polską konstytucją. Wiele kobiet, gwiazd i celebrytek wyszło na ulicę by zaprotestować.

Trybunał Konstytucyjny wydał WYROK ws. aborcji ze względu na wady płodu

Joanna Majka, która prowadzi na Instagramie konto o tematyce fitness i jest modelką a także matką chciała okazać swoje wsparcie z protestującymi kobietami i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Instagramerka wykorzystała głośny temat, jakim jest frustracja i wściekłość kobiet, które nie mogą decydować o własnym ciele – i jednocześnie zareklamowała fit batony pewnej marki. Opublikowała zdjęcie, na którym pozuje z batonem, jednak to opis zaszokował Internautów.

Dziś trudny dla mnie dzień. Jak i dla każdej kobiety, ale nie będę już tutaj dodatkowo poruszała tego tematu, bo wszystko macie w stories. Jest mi zwyczajnie przykro, że kraj który tak kocham robi nam taką krzywdę. Chcę mieć wybór – zaczyna.

Gwiazdy PROTESTUJĄ po wyroku TK ws. aborcji. Mocne wpisy i zdjęcia

Trenerka fitnessu promuje batony podczas gdy jednocześnie pisze o prawie do aborcji.

Fot.Instagram:fitbadurka.

Przedsiębiorcza Instagramerka promuje batony i pisze o aborcji

W opisie Joanna zamieściła sporo hasztagów, które miały podkreślić jej sprzeciw wobec orzeczenia TK, jak i zachęcić do kupna zdrowych batonów.

Nie pozostaje mi nic innego, jak osłodzić sobie ten dzień! Zdecydowanie moje ulubione batony! Pamiętajcie o rabacie z kodem: fitrodzinka na wszystkie słodycze, witaminy i suplementy – napisała Joanna.

Joanna Majka natychmiast przeprosiła, jednak firma którą promowała zerwała z nią współpracę. Na Instagramie Olimp Sport Nutrition pojawiło się oświadczenie.

Jedna ze współpracujących z nami influencerek opublikowała na swoim profilu post, w którym połączyła promocję naszego produktu z ważnym problemem społecznym. Materiał pojawił się na jej profilu bez naszej wiedzy i akceptacji. Nie zgadzamy się na taki styl komunikacji, dlatego zdecydowaliśmy o natychmiastowym zakończeniu naszej współpracy – czytamy.

Influencerka wykorzystała hasło #pieklokobiety by wypromować fit batony.

Influencerka wykorzystała hasło #pieklokobiety by wypromować fit batony. Fot.Instagram/fitbadurka.

Internauci przyznali w komentarzach, że łączenie promocji batonów z prawem do aborcji nie jest stosowne. Influencerka gdy tylko zrobiło się o niej głośno zablokowała swój profil na Instagramie i postanowiła na jakiś czas wycofać się z mediów.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Małgorzata Kożuchowska po raz PIERWSZY pokazała ciążowe zdjęcie

Weronika Marczuk pisze o dramatycznym porodzie: „Trwał PIĘĆ dni. Procedury okazały się straszne”

Maffashion i Fabijański są ZARĘCZENI. Julka wygadała się na Instagramie

Trybunał Konstytucyjny zaostrzył ustawę antyaborcyjną.

Warszawa, 06.05.2020. Trybunał Konstytucyjny. Fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk.

Protesty przeciwko orzeczeniu TK w Krakowie.

Kraków, Na Rynku Głównym odbył się protest kolejkowy z zachowaniem dystansu społecznego zorganizowany przez Strajk Kobiet w związku z wyrokiem w sprawie zakazu aborcji jaki Trybunał Konstytucyjny ma wydac 22 pazdziernika. Fot.Forum/ArtService.