Minęło już 12 lat odkąd Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski i Mateusz Pawłowski spotkali się na planie serialu „Rodzinka.pl”, by zagrać pokochaną przez miliony widzów rodzinę Boskich. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że choć Tomasz Karolak zarzekał się, że zgodzi się tylko na udział w trzech sezonach, ostatecznie powstało ich… szesnaście.

Aktorzy z planu bardzo się ze sobą zżyli, a my mieliśmy okazję obserwować jak grające w serialu dzieci dorastają na naszych oczach i stają się prawdziwymi gwiazdami. Ostatecznie serial został zdjęty z anteny w 2020 roku.

To już KONIEC Rodzinki.pl – po 10 latach serial schodzi z anteny

Tomasz Karolak gorzko o „Rodzince.pl”. Serial zrujnował wiele rodzin, aktorzy nie mieli czasu dla bliskich

Choć do dziś wielu z nas z uśmiechem wspomina ciepły i rodzinny serial, w którym niejednokrotnie odnajdywaliśmy lustrzane odbicie naszych własnych zachowań i rodzin, okazuje się, że dla aktorów, wspomnienia związane z serialem są w dużym stopniu pokryte goryczą. W rozmowie z Moniką Jaruzelską, Tomasz Karolak wyznał, że dekada spędzona na planie wręcz zrujnowała mu życie prywatne i relacje z jego własnymi dziećmi, dla których nie miał czasu:

Teraz cenię sobie bardzo, że mogę pobyć z rodziną. To mnie kręci. Ja grałem przez 10 lat sztuczną rodzinę. To jest psychologicznie ciekawe, że stworzyliśmy sztuczną rodzinę, która przebywała ze sobą więcej niż my w naturalnych rodzinach. I to spowodowało zaburzenia. U wszystkich nas. Cena za „Rodzinkę.pl” jest ogromna.

Aktor zauważył też, że niejednokrotnie członkowie rodzin zaangażowanych w serial aktorów byli o nich zazdrośni, gdy ci lepiej dogadywali się ze swoją filmową rodziną na ekranie niż z prawdziwą:

(…) A potem wszyscy chcieli realizować się w innych projektach. Bo przecież skoro grasz w telewizji, to dobrze byłoby zagrać też w filmie fabularnym lub teatrze. Ja i Gośka. A nasze rodziny, nie mając nas, patrzyły na to, jaką my świetną rodzinę budujemy w telewizji. To jest to, co nas dotknęło, również chłopaków grających nasze dzieci.

Niestety, cena, którą przyszło zapłacić za „Rodzinkę.pl” była naprawdę wysoka – makabryczną ironią losu serial bezpowrotnie zniszczył wiele prawdziwych rodzin:

I to było bardzo trudno przejść. I niektóre z tych rodzin, niestety, już przeszły do historii. Taka jest prawda.

Tak dziś wygląda Zosia z „Rodzinki.pl”. Skończyła szkołę i pochwaliła się świadectwem

scena z: Małgorzata Kożuchowska, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

„Rodzinka.pl”/fot. Akpa

„Rodzinka.pl”/fot. Akpa

„Rodzinka.pl”/fot. Akpa

Wiktoria Gąsiewska o zakończeniu „Rodzinki.pl”

Koncert Tomasza Karolaka odwołany!

Tomasz Karolak, fot.Forum

Tomasz Karolak na ściance

Tomasz Karolak/fot. AKPA

scena z: Tomasz Karolak, SK:, , fot. Niemiec/AKPA