Anna Lewandowska i Robert Lewandowski to kolejne znane osoby, które zachęcają do tego, aby zostać w domu w związku z panującym koronawirusem. Na co dzień małżeństwo z córką Klarą mieszkają w Niemczech, gdzie zarażeń jest dużo więcej niż w Polsce.

Robert Lewandowski apeluje do kibiców i fanów! Pierwszy taki post piłkarza

Anna Lewandowska o koronawirusie i życiu w Niemczech

Mimo że w Niemczech liczba zakażeń przekroczyła 2000 osób, dopiero od poniedziałku będą zamknięte szkoły i przedszkola. Anna Lewandowska postanowiła jednak o tym, że jej córka pozostanie w domu już wcześniej.

W Niemczech (póki co) szkoły i przedszkola funkcjonują normalnie. Jednak my żyjemy głównie wiadomościami z Polski.
Dlatego, zostawiamy małą w domu. #zostańwdomu
To nie będą ani wakacje ani ferie za to z pewnością będzie to czas dla nas, dla rodziny.
Zachowujmy ostrożność, dbajmy o siebie i swoich bliskich. 🙏🤰🏻

Anna Lewandowska radzi, jak wzmocnić odporność. Fani DZIĘKUJĄ jej za ten post

Trenerka o swojej decyzji opowiedziała również w programie „Byle do Piątku” w RMF FM.

Chcę byśmy pokazali światu, że jesteśmy odpowiedzialni i zostajemy w domu. Mimo tego, że w Niemczech jest dosyć inna procedura – dopiero od poniedziałku zamykają szkoły i przedszkola. Natomiast my już wcześniej zadecydowaliśmy, żeby być jak najbardziej uważnym. Ja jestem w ciąży i zostaję w domu i pilnuję mojej córeczki, która jest ze mną.

W komentarzach ktoś napisał, że w Niemczech ludzie bagatelizują powagę sytuacji. Anna odpowiedziała:

Oj nie sądzę. Myślę, że podchodzą racjonalnie do tematu i rozważnie. Od pon szkoły i przedszkola zamknięte.

Anna Lewandowska pokazuje brzuszek i zdradza, w której ciąży więcej PRZYTYŁA

Internauci chwalą Lewandowską za taką postawę w komentarzach. Coraz więcej osób dołącza do akcji #zostańwdomu.

View this post on Instagram

Kobietą być💞 Od zawsze na tym świecie KOBIETA, łączy wiele ról… kocha, tworzy, buduje, pomaga, wspiera, pracuje, uczy, walczy, jest silna i odpowiedzialna… mogę wymieniać w nieskończoność. Kobieta potrafi zamieniać marzenia w plany bo wie, że nie trzeba się ich bać. Kobieta potrafi zamienić siłę z zaciśniętych pięści na taką, która emanuja spokojem – bo zna swoją wartość. Kobieta wie, jak walczyć z ludzkimi słabościami zamiast z ludźmi – bo jest dobrym obserwatorem. Kobieta potrafi przyznać się do błędów – bo jest pokorna i otwarta na zmiany. Kobieta wie, jakie są priorytety w życiu człowieka – bo zna swój potencjał. Kobieta potrafi zrezygnować ze swoich planów dla męża, dziecka, rodziny – bo kocha prawdziwie. Kobieta potrafi słuchać i dawać nadzieję – bo jej największa mocą jest wrażliwość. Dzisiejszy dzień jest jest dobrą okazją, żeby pomyśleć, jakie naprawdę jesteśmy a nie jak chciałybyśmy być postrzegane. W tym dniu, życzę nam wszystkim, abyśmy zawsze miały wybór i dokonywały najlepszych. Doceniajmy się, dbajmy o siebie i wyciągajmy wnioski z niepowodzeń i powodzeń – to jest podstawa równowagi i harmonii. Tego nam wszystkim życzę w naszym Dniu Kobitki💞 Wasza Ann #annalewandowska #women #dzienkobiet

A post shared by 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba) on