Anna Lewandowska od wielu lat wspiera Polki w dążeniu do zdrowia – trenerka nie tylko zachęca do ćwiczeń i aktywności fizycznej, ale również udziela porad żywieniowych, a czasem…lekarskich.

Nie tak dawno temu głośno było o polecanym przez Anię gęsim smalcu na kaszel i przeziębienia, za który trenerka i dietetyczka w 2017 zajęła drugie miejsce w konkursie na „Biologiczną Bzdurę Roku”, a porada doczekała się krytyki ze strony jednego z lekarzy, który napisał, że nie ma potwierdzonych naukowo dowodów na właściwości lecznicze smalcu z gęsi.

Teraz internauci wygrzebali kolejną „perełkę” z prowadzonego od 2013 roku bloga Ani „Healthy Plan by Ann”, na którym nasza ulubiona guru od zdrowego stylu życia zaleca…lewatywy z czosnku na owsiki!

Anna Lewandowska komentuje AFERĘ z gęsim smalcem do smarowania w czasie choroby

Anna Lewandowska poleca: LEWATYWY Z CZOSNKU!

Jak możemy przeczytać na blogu, Anna Lewandowska podaje przepis na specjalną miksturę doodbytniczą ze startego czosnku, która ma pomóc w walce z owsikami:

2-3 ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z 1 szklanką wody letniej, wprowadzić powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg 2-4 razy. Sposób jest bardzo skuteczny, zupełnie nietoksyczny i może być zalecany także małym dzieciom. Dorośli mogą stosować w zapaleniu odbytnicy.

Oczywiście w internecie zawrzało i po raz kolejny pojawiły się głosy, że tego typu zabiegi nie są zalecane przez lekarzy i nie mieszczą się w ramach medycyny konwencjonalnej, a na działanie czosnkowej lewatywy nie ma ani medycznych dowodów ani wskazań do jej stosowania.

Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że post na blogu Anny o czosnku jest…z 2016 roku! Ciekawego do czego jeszcze uda się dokopać internautom na blogu trenerki?

Anna Lewandowska miała KŁOPOTY na lotnisku!

scena z: Anna Lewandowska, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Anna Lewandowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Lewandowska wyznaje: „Jestem zmęczona grudniem (…) Chyba się starzeję”

Anna Lewandowska, fot. Akpa

Anna Lewandowska, fot. Akpa

Anna Lewandowska pokazała stylizację z imprezy. Udowadnia, że wytrwała w swoim postanowieniu

Anna Lewandowska pokazała stylizację z imprezy. Udowadnia, że wytrwała w swoim postanowieniu

Anna Lewandowska w płaszczu w pepitkę

Anna Lewandowska w płaszczu w pepitkę