Edyta Zając to polska modelka i była żona Jakuba Rzeźniczaka. Od dwóch lat związana z Michałem Mikołajczakiem, z którym jakiś czas temu zadebiutowała na ściance podczas 30-lecia Polsatu. Modelka w 2017 roku wzięła udział w drugiej edycji programu TVN „Agent – Gwiazdy”, w 2020 roku w parze z Michałem Bartkiewiczem wygrała jedenastą edycję „Tańca z Gwiazdami”, a w 2023 roku poprowadziła reality show TVN7 „True love”.

Edyta Zając i Michał Mikołajczak pozują razem do zdjęć na premierze filmu „Barbie”

Edyta Zając i Maciej Dolega dołączają do „Dzień dobry TVN”

Teraz przed modelką otworzyły się kolejne drzwi do kariery. Okazuje się, że zaproponowano jej pracę w „Dzień dobry TVN”! Edyta ma dołączyć do grona prowadzących segment „Show-biznes”, gdzie od poniedziałku do piątku prezentowane są nowości ze świata rozrywki i kultury. Pierwsze kroki w śniadaniówce pomogą jej stawiać Mateusz Hładki i Ola Rogowska.

To jednak nie koniec, ponieważ do „DDTVN” dołączy jeszcze jedna nowa osoba – Maciej Dolega, dziennikarz znany z TVP Info. Wcześniej w latach 2012-2021 był związany ze stacją TVN, jednak ostatecznie zdecydował się zakończyć współpracę, a o swoim transferze w wywiadach mówił jako o „nowym wyzwaniu”. Po zmianie rządu nie ominęły go jednak gwałtowne porządki w TVP, w związku z którymi był zmuszony rozstać się ze stacją. Informację potwierdziło Centrum Informacji Telewizji Polskiej w rozmowie z Wirtualnymi Mediami:

Pan Maciej Dolega nie jest już współpracownikiem TVP.

Z kolei sam dziennikarz w rozmowie z Plejadą tak podsumował swoje zniknięcie z TVP:

Potwierdzam rozstanie z Telewizyjną Agencją Informacyjną. Powody nie są mi znane. Po 20 latach pracy w branży wykorzystuję zdobytą wiedzę podczas szkoleń z wystąpień publicznych, które prowadzę. Nieustannie działam też jako konferansjer. Mam czas dokończyć budowę nowego domu, który wciąż wymaga pracy. A jeśli chodzi o działania w mediach, to niedługo pojawi się komunikat w tej sprawie. Proszę nasłuchiwać. Optymistycznie spoglądam w przyszłość.

W „Dzień dobry TVN” Maciej Dolega dołączy do reporterów zajmujących się relacjonowaniem wydarzeń na żywo.

Andrzej Sołtysik o swoim zwolnieniu z DDTVN: „Dotarłem do granic, do dna depresji”

pasekkozak

Warszawa, 29.02.2024, Ramówka Wiosna ’24 Telewizji TVN – kolacja dla gwiazd,,Image: 852327846, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radosław NAWROCKI / Forum

Na zdj.: Edyta Zając, Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Edyta Zając

Edyta Zając

scena z: Edyta Zając, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maciej Dolega, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

scena z: Maciej Dolega, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA