Można śmiało stwierdzić, że Elon Musk sięgnął dna, wyzywając Marka Zuckerberga na „konkurs mierzenia długości penisa” w jego ostatnim tweecie. 52-latek i ojciec 10 dzieci, wysunął taką propozycję swoją dziwną propozycję w niedzielę wieczorem.

Elon Musk chce porównać penisy z Markiem Zuckerbergiem

Media spekulują, że lata napięcia między tymi dwoma miliarderami w ostatnim czasie sporo się nasiliły. Przyczyną ma być fakt, że 39-letni Zuckerberg, uruchomił Threads jako konkurencję dla Twittera.

Marc Zuckerberg i Elon Musk będą walczyć w Koloseum?!

Ale najnowsze wpisy Muska były kroplą przepełniającą czarę dla niektórych stałych użytkowników Twittera, którzy rozważali porzucenie lubianej przez nich platformy mediów społecznościowych na rzecz obiecującego nowego konkurenta.

„To wymyka się spod kontroli”, napisał jeden z nich.

Inne osoby zgodziły się, że to ‚średnie zachowanie’ ze strony Muska i nazwały jego wyzwanie ‚żałosnym’ i ‚tanim’.

„Jak mogę zapomnieć o tym tweecie?”, żartował kolejny.

Wściekłość właściciela Twittera wiąże się również z innym wątkiem. Niedawno Musk wystosował pozew przeciwko Meta, którego właścicielem jest Marc Zuckerberg.

Elon Musk i Mark Zuckerberg są „absolutnie gotowi” na POJEDYNEK w klatce

Adwokat Muska, Alex Spiro, wysłał w zeszłą środę list do Zuckerberga, zarzucając Meta „systematyczne, umyślne i nielegalne przywłaszczenie tajemnic handlowych Twittera i innych własności intelektualnych”, czemu rzecznik firmy zaprzeczył. Spiro nazwał Threads również „kopiującym” Twittera.

Elon Musk tańczący podczas rave’u w Meksyku, „wygląda jakby cierpiał” [wideo]

Jednak cyfrowa drama wyraźnie nie zniechęciła internautów do sprawdzenia Threads, które zgromadziły ponad 100 milionów użytkowników w ciągu niecałych pięciu dni, co czyni go najszybciej rozwijającą się platformą online w historii.

W rezultacie niektórzy krytycy określili Threads jako „mordercę Twittera”, a jeden analityk biznesu posunął się do stwierdzenia: „Walka w klatce się rozpoczęła, a Zuckerberg zadał poważny cios”.