Emil S., były mąż piosenkarki Doroty Rabczewskiej, został zatrzymany 7 lutego na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zostanie mu przedstawione dodatkowe zarzuty związane z działalnością na szkodę wierzycieli spółki produkującej filmy.

Emil S. zatrzymany

Rzeczniczka prokuratury w Warszawie poinformowała, że Emil S. zostanie doprowadzony do prokuratury w środę. Wcześniej, w 2021 roku, Emil S. i piosenkarka Dorota R. usłyszeli zarzuty związane z umową spółki zawartą 11 września 2019 roku. Emil S. usłyszał 45 zarzutów, a Dorota R. jeden zarzut udzielenia pomocy w usunięciu składników majątkowych spółki poprzez utworzenie spółki na Malcie. Dorota R. objęła funkcję dyrektora i zasiadała w zarządzie spółki w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli przez Emil S., który był dłużnikiem.

Emil Stępień o myślach samobójczych Dody w ich związku. OBRZYDLIWA odpowiedź?

Wśród 45 zarzutów wobec Emila S. znajduje się przywłaszczenie mienia poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie i przeniesienie na nią majątku w kwocie ponad 12 mln złotych. Materiał dowodowy wskazuje, że Emil S. działał w celu ukrycia majątku przed wierzycielami, którzy mieli należności zasądzone przez sądy. Emil S. także przeniósł prawa autorskie oraz udziały w zyskach z produkcji filmowej.

Doda usłyszała zarzuty. Wydała oświadczenie! „Przejęłam konto z syndykiem”

Ponadto jak powiedziała prokurator Emil S. jest oskarżony o przywłaszczenie mienia w wysokości 8,5 mln złotych na szkodę 44 inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe.