W ubiegły wtorek dowiedzieliśmy się, że książę Karol zaraził się koronawirusem. Jutro minie tydzień od dnia, w którym książę trafił do izolacji. Jak się czuje następca tronu?

Coraz więcej gwiazd i znanych osób walczy z KORONAWIRUSEM. Kto jest zarażony?

71-letni syn królowej Elżbiety kilka dni temu przeszedł test na obecność koronawirusa w oragnizmie. Wynik testu był pozytywny. Okazało się, że Karol zachorował na COVID-19.

Tuż po postawieniu diagnozy książę został izolowany w swej szkockiej posiadłości w Birkhall. W tym samym domu przebywa Kamila, ale żona Karola zajmuje inne pomieszczenia niż Karol i nie kontaktuje się z chorym. Przypomnijmy, że Kamila nie zaraziła się wirusem – w jej przypadku wynik testu był negatywny.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na oficjalnym profilu Karola i jego żony pojawiły się podziękowania za życzenia zdrowia słane pod adresem chorego z całego świata. W czwartek media podawaly, że Karol przechodzi chorobę w miarę lekko i może wciąż pracować w swoim domowym biurze.

Meghan Markle WYMAGA tego od służby odkąd pojawił się koronawirus

Od 3-4 dni nie ma nowych informacji na temat snau zdrowia następcy tronu. Brytyjczycy z niepokojem wyczekują na potwierdzenie, że ojciec księcia Williama i Harry’ego ma się dobrze, ale z dworu nie spływają na razie słowa otuchy.

Wszyscy śledzą też doniesienia na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety, która miała kontakt z synem w drugim tygodniu marca. Na razie nie ma żadnych niepokojących doniesień na temat jej stanu zdrowia. Ostatnie informacje brzmiały optymistycznie – królowa była zdrowa, nie miała żadnych objawów choroby.

Książę Karol

Książę Karol, fot. POOL / Reuters / Forum

Książę Karol,

Książę Karol, Yui Mok / PA Images / Forum