Na początku maja Katarzyna Dowbor została zwolniona z programu „Nasz nowy dom”. Dziennikarka poinformowała o tym osobiście za pośrednictwem Instagrama, jednocześnie podkreślając, że nie była to jej decyzja, a zmiany zarządził sam Edward Miszczak:

Drodzy, moja przygoda z ukochanym programem „Nasz Nowy Dom” właśnie się zakończyła. Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki… i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich – napisała, dodając w sekcji komentarzy: – Kochani, to nie była moja decyzja. Jest mi bardzo przykro…

Katarzyna Dowbor ujawnia szokujące kulisy swojego zwolnienia! „Wszystko trwało 15, może 20 minut”

Jakiś czas później przedstawiono rzekome powody zwolnienia Dowbor – według osoby z produkcji programu, głównym powodem zwolnienia miały być problemy zdrowotne Katarzyny Dowbor oraz „wyczerpujący emocjonalnie i fizycznie” format programu. Dziennikarka szybko jednak zdementowała te pogłoski, zapewniając, że jest w pełni sił. Z kolei w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” ujawniła kulisy swojego zwolnienia, które jak twierdzi, trwało 15-20 minut:

Wszystko trwało 15, może 20 minut. Na rozmowę do dyrektora Miszczaka zostałam wezwana SMS-em. Rozmowa była prowadzona w asyście mojej pani producent, producenta z Polsatu i dyrektora Constantin Entertainment, firmy produkującej program. Oni byli w szoku nie mniejszym niż ja. Producentka miała w oczach łzy.

Katarzyna Dowbor komentuje swój „straszny stan zdrowia”

Katarzyna Dowbor ujawnia prawdziwe powody swojego zwolnienia z programu „Nasz nowy dom”

Teraz dziennikarka w programie „Express wieczorny” ujawniła kolejną szokującą informację i przedstawiła co miało być realnym powodem jej zwolnienia. Okazuje się, że Edward Miszczak nie był w stanie nic zarzucić pracy Dowbor i zamiast tego, zasłaniał się statystykami show:

Zapytałam, jakie są merytoryczne uwagi do mojej pracy, bo jeśli się kogoś zwalnia, to ma się jakieś merytoryczne uwagi. Nie usłyszałam żadnej merytorycznej uwagi, usłyszałam tylko, że zrobiono badania i z tych badań wynika, że program traci na oglądalności.

Jednocześnie Katarzyna Dowbor dotarła do innych, niezależnych badań, według których program zyskał na oglądalności:

Wiem, że zrobiono też badania przez niezależne firmy i okazało się, że program miał ponad 45 tys widzów więcej, w tym samym sezonie. Nie wiem, jakie badania zrobiono.

Na koniec podała faktyczny powód zwolnienia – według jej słów, Edward Miszczak zwolnił ją z programu „Nasz nowy dom”, by… narobić szumu wokół show i zwiększyć oglądalność:

Między słowami usłyszałam, że spowalniam ten program, że trzeba zrobić szum, ruch, aby było głośno. No i jest głośno o programie – podsumowała.

Telekamery 2023: Fani OBURZENI pominięciem Katarzyny Dowbor!

pasekkozak

Ela Romanowska o zastąpieniu Katarzyny Dowbor: „PRZERAŻA MNIE TO”

scena z: Katarzyna Dowbor, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Katarzyna Dowbor odpowiada na plotki o powodach jej zwolnienia, fot. IG: katarzyna_dowbor_official

scena z: Katarzyna Dowbor, fot. Podlewski/AKPA

Światowy Dzień Kota: kto ma NAJŁADNIEJSZEGO futrzaka? Sadowska, Wojciechowska a może Jacek Kurski?

fot. Instagram: katarzyna_dowbor_official

Co jeść żeby wyglądać jak gwiazda? Polskie celebrytki zdradzają swoje sekretne DIETY!

fot. Instagram: katarzyna_dowbor_official

scena z: Katarzyna Dowbor, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA