Księżniczka Eugenia jest w ciąży! Wnuczka niedawno zmarłej królowej Elżbiety II i jej mąż, Jack Brooksbank, ogłosili we wtorek, że spodziewają się drugiego dziecka.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się tym, że tego lata do naszej rodziny dołączy nowy członek” – podpisała zdjęcie na Instagramie, na którym roczny syn August całuje ją w brzuch.

Księżniczka Eugenia spodziewa się dziecka

Para została rodzicami w lutym 2021 roku, kiedy to pojawił się ich pierwszy synek. Wówczas królewska agencja wystosowała oświadczenie:

Księżniczka Eugenia wspomina bajkowy ślub. Pokazała nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia

„Jej Królewska Wysokość Księżniczka Eugenie bezpiecznie urodziła dziś syna, 9 lutego 2021 r.” – czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham. „Dziecko waży 8 funtów. i 1 uncję. „Królowa, książę Edynburga, książę Yorku, Sarah, księżna Yorku oraz państwo George Brooksbank zostali poinformowani i są zachwyceni tą wiadomością” – czytamy w oświadczeniu.

Twarz i imię  chłopca – August zostały ujawnione prawie dwa tygodnie później. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy dwulatek będzie miał siostrę, czy brata.

Księżniczka Eugenia po raz pierwszy pokazała twarz syna. Ujawniła jego imię

Księżniczka Eugenia jest córką księcia Andrzeja i jego byłej żony Sarah Ferguson, wnuczką królowej Elżbiety II, a więc tym samym bliską kuzynką księcia Williama i Harry’ego. To właśnie z tym ostatnim Eugenia kultywuje szczególną zażyłość.

Księżniczka Beatrice

Fot.Instagram/princesseugenie

Księżniczka Eugenia pokazała nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia z mężem.

księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank/fot. Instagram/princesseugenie

Britain’s?Princ/ Forum