Książulo to pseudonim internetowy Szymona Nyczke. Niespełna 30-letni youtuber szturmem podbił internet, dzięki swoim filmom, w których odwiedza restauracje, testuje i ocenia dania od tanich „chińczyków” i kebabów, po wykwintne restauracje. Choć kanał działa od wielu lat, to właśnie ostatni rok przyniósł youtuberowi prawdziwą sławę, a filmy, na których ocenia catering i restaurację Magdy Gessler sprawiły, że zaczęły o nim pisać również portale plotkarskie.

Pod koniec grudnia na kanale Książula pojawił się film, w którym youtuber wziął pod lupę świąteczny catering Magdy Gessler, za który zapłacił horrendalną kwotę – aż 2700 złotych. Jedzenie było ze słynnej warszawskiej restauracji gwiazdy „U Fukiera”. Nagranie, w którym krytycznym okiem ocenia jakość i smak produktów najsłynniejszej polskiej restauratorki obejrzały już ponad 3 miliony widzów.

„Książulo” odwiedził restaurację po rewolucjach Magdy Gessler. Nie tego się spodziewał?

Książulo przetestował catering od Anny Lewandowskiej

Nic więc dziwnego, że Książulo na tym nie poprzestaje i teraz postanowił przyjrzeć się bliżej kolejnej celebrytce polskiego show-biznesu i jej potrawom – tym razem chodzi o Annę Lewandowską i jej markę SuperMenu. Youtuber wziął na warsztat cztery różne cateringi dietetyczne z różnych półek cenowych, w każdym wybierając taką samą kalorykę – 2000 kalorii. Jako pierwszy przetestował najtańszy z nich i ku jego zdziwieniu porcje były naprawdę spore, a jedzenie smaczne. Szybko okazało się, że każdy kolejny nie dorównywał pierwszemu. Gdy Książulo dotarł do cateringu Anny Lewandowskiej, poprzeczka była postawiona wysoko. Youtuber przyznał, że sławne nazwisko zobowiązuje i z dużymi oczekiwaniami zaczął testować jedzenie od Lewej. Szybko okazało się, że każde kolejne danie było dla niego rozczarowujące i brakowało w nich „tego czegoś”.

Na śniadanie była niepozorna owsianka z daktylowo-migdałową polewą, która jak określił Książulo „nie wygląda ale smakuje”:

Smakuje trochę jak taki serek czekoladowy, ale czuć, że jest odchudzone. Bardzo mleczne, delikatne, trochę tak jak czekolada mleczna. Wiem, że nie wygląda apetycznie, ale dobrze smakuje. Duża porcja, myślę, że jak najbardziej na plus.

Na drugie śniadanie była sałatka z kozim serem, która mocno rozczarowała influencera:

Szkoda, że schody zaczynają się już przy drugim posiłku tutaj. No ja sałatkowy nie jestem. Wydaje mi się to puste, jakieś takie niekompletne. Do obiadu rzeczywiście, nawet jako tako, jakbym sobie paprykę wyjął, to bym zjadł. Do jakiegoś mięsa… Zgodzę się na ten pół punktu, ale jakbym to sam dostał, to bym nawet nie zjadł

Obiad składający się z szynki wieprzowej w sosie własnym z ziemniakami i buraczkami został oceniony jako smaczny, jednak za mały. Na podwieczorek miały być czekoladowe ciastka, które Książulo podsumował słowami:

Czy one są mocno czekoladowe? Polemizowałbym. Spodziewałem się, że będą lepsze. To jest suche. Zastępuje dużego batona.

Kolacja została określona jako poprawna i po chwili namysłu padł werdykt – Książulo i jego kolega Wojtek ocenili catering SuperMenu Anny Lewandowskiej na 4,5/5:

Jest to całkiem niezły catering, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Która, w porównaniu do innych testowanych przez nas firm, nie jest najwyższa – podsumowali.

Książulo znów zmiażdżył Magdę Gessler. Przetestował catering świąteczny za prawie 3 tys. zł.

fot. YouTube: Książulo

fot. YouTube: Książulo

fot. YouTube: Książulo

pasekkozak

Venice, ITALY – Attending a red carpet for the movie „Poor Things” at the 80th Venice International Film Festival at on September 01, 2023, in Venice, Italy.
BACKGRID UK 1 SEPTEMBER 2023,Image: 802197113, License: Rights-managed, Restrictions: RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN FRANCE, Model Release: no, Pictured: Anna Lewandowska, Credit line: Dede / BACKGRID / Backgrid UK / Forum