W dalszym ciągu obowiązują pewnie obostrzenia, jak np. zakrywanie ust i nosa w sklepach, czy pomieszczeniach zamkniętych, w których gromadzi się wiele osób. Tomasz Karolak (49 l.) na własnej skórze przekonał się, co oznacza niedostosowanie się do tych zasad. Aktor pożalił się na InstaStory, że wyproszono go z jednego z sieci sklepów IKEA.

Grażyna Wolszczak TŁUMACZY się z przejęcia teatru Tomasza Karolaka: „Poczułam misję”

Tomasz Karolak został wyproszony ze sklepu IKEA

Tomasz Karolak ostatnio postanowił zrobić zakupy w IKEA. Jakie było zdziwienie aktora, gdy okazało się, że ochrona nie chce go wpuścić. Tomasz nie miał maseczki na twarzy i w żaden sposób nie zasłonił ust ani nosa. Ochroniarz kategorycznie odmówił mu wstępu a rozżalony aktor postanowił nagrać pogadankę na InstaStory, w której tłumaczył – że prędzej zaraziłby się koronawirusem od ochroniarza.

Zdenerwowany aktor zarzucił sieci sklepów hipokryzję i chciał nawet wzywać policję.

Viola Kołakowska nie jest przekonana do światowej pandemii – ma na to inną teorię

Właśnie doświadczyłem wyproszenia ze sklepu IKEA, dlatego że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mam badania z krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych. To ja powinienem zadzwonić na policję, bo bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. Zakrywanie maseczką nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i prędzej bym się od ochroniarza zaraził –

Tomasz Karolak na festiwalu filmowym.

Tomasz Karolak, 7. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa – Gala Otwarcia, fot. Telus/AKPA.

Aktor podkreślił w swojej wypowiedzi, że pracuje na planie filmowym, więc ma zrobione badania krwi. Przed wejściem do sklepu widniała informacja, że należy zadbać o zasłonienie ust i nosa, jednak Karolak najprawdopodobniej stwierdził, że jego to nie dotyczy. Aktor nie ukrywał oburzenia.

Viola Kołakowska namawia fanów do łamania zasad kwarantanny

Była partnerka Tomasza – Viola Kołakowska cały czas na swoim Instagramie przekonuje, że pandemia to wymysł globalistów, którzy chcą w ten sposób zapanować nad społeczeństwem i je zniewolić.

IKEA odpowiada na zarzuty Tomasza Karolaka

Rzecznika prasowa sieci sklepów postanowiła skomentować nieprzyjemną sytuację. Przypominamy, że zakładanie maseczek jest obowiązkowe zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. a klienci robią to, by chronić nie tylko siebie, ale i pozostałe osoby.

Zdrowie naszych pracowników oraz klientów traktujemy priorytetowo, dlatego na terenie sklepów IKEA egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa. Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach – czytam.

Przedstawicielka przyznała, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów sklep ma możliwość odmówienia sprzedaży osobom, które nie dostosują się do panujących zasad.

Odmawiamy sprzedaży oraz prosimy o opuszczenie sklepu osoby, która nie stosują się do nakazu, o którym mowa w rozporządzeniu. Takie działanie podejmujemy wobec wszystkich osób, które nie zasłaniają ust i nosa. Jednocześnie, nie chcemy komentować ani odnosić się do zachowania klientów w naszych sklepach – dodała rzeczniczka.

Co myślicie o zachowaniu Tomasza Karolaka?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Viola Kołakowska atakuje Łukasza Szumowskiego: „Okrada nas i niszczy nasze życie”

Grażyna Wolszczak dopięła swego! Tomasz Karolak zamknie TEATR IMKA?

Sandra Kubicka wystąpi w FILMIE. Zagra u boku Tomasza Karolaka i Aleksandry Popławskiej

Tomasz Karolak na imprezie branżowej.

Tomasz Karolak, Mateusz Ciawłowski, Emilia Królikowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA.

Tomasz Karolak z byłą partnerką Violą Kołakowską na ściance.

Tomasz Karolak, Violetta Kołakowska, fot. Baranowski/AKPA.

Tomasz Karolak na planie filmowym.

Tomasz Karolak, fot. Podlewski/AKPA.