W ubiegły czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z konstytucją. To wywołało ogromne poruszenie nie tylko w Polsce i na świecie. Głosy sprzeciwu pojawiają się w sieci, ale przede wszystkim tysiące osób wyszło protestować na ulicach.

Doda ujawnia prawdę o Romanie Giertychu? „Swoje ja i moja rodzina przez niego wycierpieliśmy”

Doda o decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Echa po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji raczej szybko nie ucichną, a swój sprzeciw wyraża masa osób, w tym znane osoby. Teraz głos w tej sprawie zabrała Doda. Dała jasno do zrozumienia, jaki ma do tego stosunek.

Taka decyzja tak naprawdę wpłynie na najbiedniejsze osoby. Rząd, który do tej pory chwalił się tym że pomaga najbiedniejszym, i faktycznie było tak, że skłaniał się ku tym, którym ciężko było wiązać koniec z końcem, tak naprawdę podjął decyzję która najbardziej odbije się na najbiedniejszych dziewczynach, bo to one nie będą mieć pieniędzy, żeby pojechać do sąsiednich państw żeby dokonać zabiegu i zrobić to w godziwych warunkach. To przybije gwóźdź do ich trumny. Ktoś, kto myśli że taką decyzją zatrzyma aborcję, jest w błędzie, jest głupi! Bo będzie rosło w siłę aborcyjne podziemie, a tego się nie powstrzyma. To będzie się odbijać na życiu tych dziewczyn, na ich zdrowiu – powiedziała w rozmowie z Party.

Doda wspomina swoje początki w branży: „Były ze mną same problemy”

Wokalistka wyznała też, że rząd w bardzo złym momencie zajął się tematem aborcji. Teraz, w czasie pandemii są ważniejsze kwestie.

To jest bardzo zły moment. Teraz w czasie pandemii, czy ktoś w nią wierzy czy nie, rząd powinien skupić się wyłącznie na tym, żeby pomagać społeczeństwu, które traci dach nad głową, nie ma za co żyć, niektórzy nie pracują od marca, nie mają na kredyty, nie mają na nic. To nie jest moment, żeby teraz grzebać w tematach aborcji i zajmować się takimi sprawami. Jeżeli ja słyszę, że to jest wina kobiet, że teraz jest więcej zarażeń… to nie jest wina kobiet! To wyłącznie wina rządu, ponieważ oni doskonale wiedzieli, jakie wywoła to skutki – dodała.

Zgadzacie się z piosenkarką?

ZOBACZ TEŻ:

Doda zapowiada ZMIANY w życiu prywatnym i zawodowym. „Niektórych zszokują, niektórym dadzą do myślenia…”

Doda zdradziła szczegół o sobie a fani zarzucają jej HIPOKRYZJĘ: „Coś się tu nie zgadza”

Doda śpiewa na scenie

Doda/fot. AKPA

Doda na ściance

Doda/fot. AKPA