Doda i Emil Stępień są w trakcie rozwodu. Jeszcze niedawno nikt nie sądził, że dojdzie do publicznej przepychanki pomiędzy małżonkami. Po tym, jak artystka poinformowała, że mąż zamknął przed nią drzwi do montażowni, producent filmu „Dziewczyny z Dubaju” wydał obszerne oświadczenie:

(…) Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie to, że producentka kreatywna i reżyserka teraz (nagle i 3 miesiące po pierwszych przedpremierowych pokazach) chce „dokończyć” film. Cała afera wokół tego „dokańczania” filmu wynika z tego, jak krótkotrwała jest ludzka pamięć. W związku z tym pozwolę sobie na małą retrospekcję, która pozwoli krytycznie ocenić wiarygodność twierdzeń o tym, że film jest rzekomo niegotowy – tłumaczy producent.

Emil Stępień przypomniał, że w czerwcu odbył się przedpremierowy pokaz i pokazywana wówczas wersja była zaakceptowaną przez niego, jak i Dodę. Według niego, członkowie ekipy byli zadowoleni z filmu, a premiera miała odbyć się już wcześniej, ale plany pokrzyżował koronawirus.

Doda o filmie „Dziewczyny z Dubaju”

Doda po raz kolejny zapewnia, że film jest niegotowy. Wymieniła nawet rzeczy, które należy poprawić m.in. „chodzące drzewo” i widoczny mikrofon w kadrze:

Ze względu na zbliżający się termin premiery “Dziewczyn z Dubaju”, chciałabym podsumować, na jakim etapie znajduje się film, biorąc pod uwagę maile z montażowni z ostatniego tygodnia i jeszcze raz podkreślić, że NIE JEST „SKOŃCZONY ,ZABEZPIECZONY I GOTOWY DO DYSTRYBUCJI”, jak twierdzi współproducent. Taką wiedzę mają WSZYSCY, którzy pracują przy filmie poza nim niestety. Poza skrótem, który podniesie wartość artystyczną i dopełni wizje reżyserki, pozostało:
Korekcja barwna zakończyła się, graficy (VFX) dostarczyli efekty swojej pracy. Zgłosiliśmy nasze uwagi odnośnie efektów, nie na wszystkie zostały naniesione poprawki. W międzyczasie pojawiły się kolejne uwagi, tj.:
-SH1010v09 – drzewo po lewej “chodzi”
-SH1050V17 – między głowami postaci pojawia się maska lub green
-SH1070v16 – markery na niebie są widoczne
-SH1220 v04 – brak paska po prawej stronie
-VFX_284 – widoczny mikrofon w kadrze
-VFX_290 – góra efektu wychodzi poza ekran
00:58:04:21 – błyska trawa – ujęcie powinno iść na VFX,
01:30:20:05 – broda Sama – były o tym rozmowy, ale nie zapadła finalna decyzja czy ujęcie powinno iść na VFX – ujawnia Rabczewska.

Doda ujawnia kolejne szokujące kulisy afery! „Jesteś nikim beze mnie”

Dodaje, że również należy poprawić napisy końcowe, które powstały do pliku na Cannes, czeka na poprawione napisy początkowe oraz trzeba zweryfikować dźwięk po poprawkach:

Po wprowadzeniu wszystkich zmian potrzebna będzie weryfikacja dźwięku. Jak widzicie praca Producenta kreatywnego nie Kończy się nawet parę tygodni przed premierą – pozdrawiam Was serdecznie ! Doda – oświadczyła artystka.

Afera Doda i Emil Stępień

Emil Stępień, Doda Fot. Kurnikowski/AKPA

Doda zapewnia, że film jest za długi

Emil Stępień, Doda Fot. Baranowski/AKPA