Robert Lewandowski spełnił swoje marzenie i przeszedł do FC Barcelony, jednocześnie kończąc współpracę ze swoim klubem Bayernem Monachium. Transfer Lewego do klubu kosztował FC Barcelonę około 50 milionów euro, co uczyniło z niego najdroższego polskiego piłkarza.

Anna Lewandowska skomentowała przejście męża do FC Barcelony

FC Barcelona w materiale o Lewandowskim zaprezentowała go jako Niemca, a jego żonę pod panieńskim nazwiskiem

I choć mogłoby się wydawać, że transfer Lewego jest ogromnym powodem do dumy zarówno dla Anny Lewandowskiej jak i kibicujących piłkarzowi Polaków, FC Barcelona zdążyła popełnić już dwa karygodne błędy, które sugerują nieprzywiązywanie uwagi do swojego nowego zawodnika i „olewcze” podejście. Mowa o szokujących wpadkach na oficjalnej stronie FC Barcelony. W pierwszym materiale wideo poświęconym Robertowi Lewandowskiemu przedstawiono go jako…Niemca:

Spojrzenie od środka na pierwszy dzień niemieckiego napastnika w Barcelonie – takiego tytułu użyła „BarcaTV”.

Jak można się było spodziewać, fatalna pomyłka szybko została wytknięta przez wielu polskich dziennikarzy oraz wywołała niezadowolenie wśród fanów. Jakub Kręcidło, dziennikarz „Canal+” na swoim koncie na Twitterze stwierdził, że „właśnie wkurzyli 40 milionów Polaków”. Ostatecznie błąd został poprawiony, jednak teraz…pojawił się kolejny! Tym razem oberwało się żonie Roberta, trenerce Annie Lewandowskiej, która została przedstawiona pod panieńskim nazwiskiem:

Napastnik pochodzi ze sportowej rodziny. Robert jest synem Krzysztofa Lewandowskiego, mistrza judo i byłego zawodowego piłkarza. Jego matka Iwona była zawodową siatkarką, podobnie jak jego siostra. Żona Lewandowskiego, Anna Stachurska, była brązową medalistką mistrzostw świata w Karate w 2009 — czytamy na oficjalnej stronie FC Barcelony.

Dodatkowo w tekście popełniono literówkę w nazwisku Lewego, gdzie pisząc po angielsku o jego żonie zabrakło litery „s” – „Lewandowki‚s wife”.

Czyżby cały budżet poszedł na wykupienie Lewego od Bayernu i zabrakło pieniędzy na porządnego redaktora?

Tak FC Barcelona przywitała Roberta Lewandowskiego. Pierwsze zdjęcia w nowych barwach (WIDEO)

Robert Lewandowski, IG: _rl9

scena z: Robert Lewandowski, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Gtres Online / Forum

The Mega Agency / Forum

Reuters / Forum

Backgrid UK / Forum

Reuters / Forum

Robert Lewandowski prezentuje UMIĘŚNIONĄ KLATĘ i rozpala zmysły fanek! SO HOT