Choć obecnie Emil Stępień jest znany głównie za sprawą swojej słynnej i kontrowersyjnej żony, to jeszcze przed wejściem w związek małżeński od dłuższego czasu poruszał się w show-biznesie – Emil jest biznesmenem i polskim producentem filmowym. Ma na swoim koncie tytuły takie jak „Służby specjalne”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Wszystkie tytuły cieszyły się olbrzymią popularnością, dzięki czemu Stępień otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Doda nie ma talentu do produkcji filmów? Emil Stępień komentuje AFERĘ

Kim jest Emil Stępień?

Emil Stępień nie pojawił się na rozprawie rozwodowej. Doda jest wściekła

Emil Stępień nie pojawił się na rozprawie rozwodowej. Doda jest wściekła

Swoją przygodę z biznesem zaczynał na Giełdzie Papierów Wartościowych jako specjalista, a później wicedyrektor ds. regionalizacji. W 2012 został jednak odsunięty od sprawowanej funkcji w wyniku afery finansowej, która była związana z niedozwoloną formą pozyskiwania środków na finansowanie swoich prywatnych produkcji filmowych.

Poza tym Emil Stępień ma na koncie aresztowanie w 2017 roku za nękanie i prześladowanie byłego chłopaka swojej żony, Emila Haidara. Przy okazji w jego mieszkaniu znaleziono 3 gramy kokainy. Mężczyzna opuścił areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tys. zł.

Doda nie ma praw do filmu „Dziewczyny z Dubaju”? Emil Stępień zamknął przed nią drzwi

Nie był to jednak koniec głośnych afer Stępnia. W 2018 ukazał się reportaż Grzegorza Szymanika „Zaginiony Dywizjon”, według którego Emil Stępień miał podpisywać umowy i ściągać fundusze od inwestorów na produkcję filmu „303. Bitwa o Anglię”, jednocześnie nie informując, że producent filmu rozwiązał z nim umowę i Stępień nie brał udziału w przygotowaniach do produkcji filmu. W maju 2021 magazyn „Puls Biznesu” ujawnił kolejne oszustwa – okazało się, że miliony złotych zbierane od inwestorów na produkcję kolejnych filmów trafiały do maltańskiej firmy Stępnia Ent One Investments (EOI). Rok wcześniej wyszło na jaw, że oficjalnie spółka…ma puste konto.

Doda i Emil Stępień

Obecnie głośno jest przede wszystkim o aferze małżonków, którzy publicznie obrzucają się błotem w mediach i walczą o sprawę rozwodową. Pod znakiem zapytania stanęło również dokończenie produkcji filmu „Dziewczyny z Dubaju”.

Emil Stępień nie pojawił się na rozprawie rozwodowej. Doda jest wściekła

Szpilkę swojej eks postanowił wbić również były chłopak Dody, Emil Haidar, który usłyszawszy o rozwodzie Dody, wrzucił na instagram dwie relacje – jedną z informacją o bankructwie Stępnia, a kolejną z nagłówkiem jednego z serwisów informujących o rozwodzie pary.

Haidar o rozwodzie Dody

Haidar skomentował tę dziwną zbieżność tak:

Dwa tygodnie później 😂

Czy faktycznie wychodzące na jaw coraz to kolejne skandale i afery Emila Stępnia przyczyniły się do rozstania pary? Jakiś czas temu kolejne informacje ujrzały światło dzienne.

scena z: Doda, Emil Stępień, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA