Maciej Kurzajewski (46 l.) był w związku małżeńskim z Pauliną Smaszcz-Kurzajewską (46 l.) przez 23 lata. Ogromnym szokiem dla wszystkich była informacja mówiąca, że para postanowiła się rozwieść. Wspólnie wychowują dwoje dzieci – 22-letniego Franka i 13-letniego Julka. Kim jest z zawodu Maciej Kurzajewski, co robią jego dzieci, jakie ma pasje ? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Maciek Kurzajewski i Paulina Smaszcz-Kurzajewska rozwodzą się: kobieta odchodzi POWOLI, pisała niedawno dziennikarka

Czym się zajmuje Maciej Kurzajewski ?

Maciej Kurzajewski doświadczenie zawodowe zdobywał jako reporter, wydawca, komentator i prezenter. Jest synem dziennikarza sportowego Czesława Kurzajewskiego. Sport od dziecka był jego ogromną pasją. Maciej wielu osobom kojarzy się przede wszystkim właśnie z dziennikarstwem sportowym. Od 2001 roku związany jest z TVP. Współpracował przy największych wydarzeniach sportowych relacjonowanych przez Telewizję Polską: Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Europy i Świata w piłce nożnej, lekkoatletycznych mistrzostwach Europy i Świata, zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich i kolarskim wyścigu Tour de Pologne. Współprowadził poranne programy telewizyjne „Kawa czy Herbata” w TVP1 i „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

Maciej Kurzajewski: wiek, wzrost

Dziennikarz urodził się 29 stycznia 1973 w Kaliszu. W tym roku skończył 46 lat. Jak zdradziła w jednym z wywiadów była żona dziennikarza, Paulina – ona i Maciej pochodzą z biednej rodziny, w domu u żadnego z nich nigdy się nie przelewało. Zarówno dziennikarz jak i Paulina Smaszcz – Kurzajewska do wszystkiego doszli samodzielnie, dzięki uporowi i ciężkiej pracy. Maciej Kurzajewski nie należy do bardzo wysokich osób – mierzy 176 cm.

Kim jest żona Macieja Kurzajewskiego?

Dziennikarz od 23 lat był mężem Pauliny Smaszcz – Kurzajewskiej, która także z zawodu jest dziennikarką. Była związana z takimi stacjami jak TVP oraz TVN. Para wzięła ślub w 1996 roku, jednak po tak długim czasie postanowili się rozstać. Media już jakiś czas temu informowały, że związek dziennikarzy przechodzi kryzys. Paulina na swoim Instagramie nie tak dawno zamieściła wymowny wpis, w którym wyjaśniała w jaki sposób kobieta odchodzi od mężczyzny. Już wtedy zaczęto podejrzewać, że para może mieć problemy w związku, jednak dziennikarka stanowczo zaprzeczyła, mówiąc, że absolutnie nie ma żadnej sensacji.

Maciej Kurzajewski, Paulina Smaszcz-Kurzajewska

scena z: Maciej Kurzajewski, Paulina Smaszcz-Kurzajewska SK: fot. Kurkowska/AKPA

Maciej Kurzajewski, Paulina Smaszcz-Kurzajewska

scena z: Maciej Kurzajewski, Paulina Smaszcz-Kurzajewska SK: fot. Kurkowska/AKPA

Ile dzieci ma Maciej Kurzajewski

Paulina i Maciej mają dwóch synów, których wspólnie wychowują – Franciszka, który urodził się w 1997 oraz Juliana, który urodził się w 2006 roku. Widać, że Maciej poważnie traktuje rolę ojca. Dziennikarz często zamieszcza na swoim Instagramie zdjęcia z synami. Już wiadomo po kim odziedziczyli ten urok. Maciej nie ukrywa, że czuje się spełniony w roli taty. Motywuje swoich synów. Dziennikarz poświecą swoim dzieciom dużo czasu, często zabiera je na wspólne podróże, które nie tylko kształcą ale i rozwijają ich pasje. Maciej stara się wpoić synom pasję do biegania. Widać, że chłopaki podłapali fascynację ojca tym sportem, gdyż często kibicują mu w jego przedsięwzięciach.

Zuch nad Zuchami! Franek kończy dzisiaj 22 lata! Radości, miłości i szczęścia mój Bohaterze! Kocham Cię! – podpisał zdjęcie wzruszony ojciec

View this post on Instagram

Spełniony tata ❤️ #sercerośnie #bracia

A post shared by Maciej Kurzajewski (@maciejkurzajewski) on

Czym pasjonuje się Maciej Kurzajewski ?

Maciej od prawie piętnastu lat pasjonuje się bieganiem. W 2013 roku zdobył Koronę Maratonów Ziemi, przebiegł  dystans 42 kilometrów i 195 metrów na każdym z siedmiu kontynentów i trafił do elitarnego 7 Continents Marathon Club. Na swoim koncie ma również ultramaratony Two Ocean Marathon (56km) i Comrades Marathon (89 km). Swoją pasją zaraża synów, którzy towarzyszą mu podczas biegów.

Lubicie tego dziennikarza?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Paulina Smaszcz-Kurzajewska: Kobieta ODCHODZI POWOLI, bardzo powoli

Paulina Smaszcz-Kurzajewska pisze o miłości i OBOJĘTNOŚCI

Smaszcz-Kurzajewska do obserwujących: wredne k****szony!