Robert Lewandowski pojawił się w poniedziałkowy wieczór w podcaście „WojewódzkiKędzierski” w Onecie. To dość duże zaskoczenie, ponieważ piłkarz bardzo rzadko udziela wywiadów, a jeszcze mniej w Polsce. Co ciekawego powiedział sportowiec?

Robert Lewandowski pokazał, jak trenuje z córeczkami. Fanki piszczą z zachwytu

Robert Lewandowski w podcaście „WojewódzkiKędzierski”

Na początku rozmowy Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski chcieli potwierdzić plotki, że Robert Lewandowski jest bardzo zamknięty. Piłkarz przyznał, że jeszcze kiedyś był taką osobą:

Jakbyś mnie zapytał o to 5 lat temu, to bym się z Tobą zgodził, ale od jakiegoś czasu Robert Lewandowski jest niezupełnie inną, ale inną osobą. Bardziej doświadczona, dojrzała, bardziej otwarta – zdradza sportowiec.

Przyznał, że pomogły mu się otworzyć narodziny pierwszej córki Klary – zaczął być bardziej empatyczną osobą:

Trudno mi to przychodziło. Ta lodowatość to była forma obrony – mówi Lewy.

Zdradził, że stał się dość chłodną osobą, kiedy po raz kolejny został oszukany. Wojewódzki dopytał, czy chodzi o przyjaciół:

Może nie przyjaciel, bo przyjaciel to dla mnie duże słowo. Nie można mieć dziesięciu przyjaciół. Moich przyjaciół to pewnie na palcach jednej ręki można wyliczyć. Są bliscy koledzy, bardzo dobrzy znajomi, ale było wiele osób, które chciały mnie oszukać, wykorzystać. Jak się zaczęły pojawiać pierwsze wywiady i pierwsze większe pieniądze to tych osób było dużo i chyba automatycznie zacząłem się chować do tej skorupy i być coraz bardziej zamknięty, a też moja historia życiowa spowodowała, że było mi trudno – ujawnia. 

Wpływ na jego dość powściągliwą osobowość miała także śmierć ojca w wieku 16 lat. Tłumaczy, że musiał się wtedy stać mężczyzną, bo był jedynym chłopakiem w rodzinie.

Robert nie zapomniał także wspomnieć, że duży wpływ na jego zmianę miała żona Ania Lewandowska, która uczy go „ciepła i dobroci, której Ania ma aż zanadto i też przez to jest często wykorzystywana”. 

Byłem osobą na jednym biegunie, Ania po drugiej stronie i ja starałem się od Ani dużo tego ciepła brać, tej dobroci, którą ona ma i miała i zawsze staraliśmy się to wypośrodkować, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że nie każdy tak myśli, że może coś chcieć, albo coś próbować… — przyznał.

Robert Lewandowski ODKURZACZEM zrobił Klarze fryzurę! Film podbija internet

Następnie Kuba Wojewódzki zapytał, jakie najtrudniejsze pytanie zadała mu córka. Okazuje się, że Klara ostatnio zapytała tatę: „dlaczego dziewczynki siadają na toaletę, a chłopaki stoją”.

Starałem się wytłumaczyć, skąd to się bierze, dlaczego chłopaki, faceci mają coś innego, co używają, a kobiety, czyli dziewczynki tego nie mają (…). Staram się wychowywać je tak, że pomimo trudnego pytania to staram się to wytłumaczyć, choć wiem, że jest to ciężkie, bo nie da się małej dziewczynce wytłumaczyć dosłownie. Ale nie chcę uciekać od tego pytania – tłumaczył.

To nie koniec dość osobistej dyskusji. Lewy zdradził nawet, do kogo podobne są córki z charakteru oraz, ile trwał ich poród:

Dwie są zupełnie inne. Zupełnie się różnią. Starsza jest pełna energii, pełna poznawania świata. Młodsza, Laura, wie, czego chce. Obie są uparte, ale jednak u Laury jest bardziej szefostwo. Klara jest bardziej emocjonalna. Porody też były inne. Klary poród trwał 28 godzin, a u Laury 28 minut. To był bardzo ciężki poród, nawet z zagrożeniem życia. To nie były łatwe momenty. I myślę, że dzieci kilka lat od urodzenia mogą czuć, że ten poród nie należał do najłatwiejszych – ujawnił piłkarz.

Robert Lewandowski w wywiadzie o córkach. Zdradził, że zachowują się zupełnie inaczej

Pojawiło się też standardowe pytanie „Kim chciałby, żeby jego córki zostały: sportowcami, adwokatami, lekarzami…”. 

Nie mam żadnego konkretnego marzenia, one wybiorą same kim będą chciały zostać, oczywiście będę namawiał je do tego, żeby uprawiały sport, ale czy to będzie profesjonalnie, czy amatorsko, to do nich będzie należała decyzja. Chciałbym, żeby przede wszystkim znalazły w sobie to, co spowoduje, że będą szczęśliwe, co robią i co będą robić w życiu. Nie każdy potrafi znaleźć to w sobie – tłumaczył Lewandowski.

Robert Lewandowski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Lewandowscy w Wenecji fot. Backgrid UK / Forum

Robert Lewandowski Fot. GJL / Gtres Online / Forum