Po wyborach 15 października pomimo procentowej wygranej PiSu-u, nowy rząd najprawdopodobniej stworzy Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.

Nieoczekiwana zmiana partii rządzącej wywołała prawdziwy popłoch w stacji TVP, którą dotychczas Prawo i Sprawiedliwość traktowało jak swoją własną tubę propagandową i narzędzie do niszczenia opozycji. Oczy Polaków zwróciły się w stronę dziennikarzy Telewizji Polskiej, którym grozi nagła utrata pracy, a w mediach typowane są już najbardziej zagrożone nazwiska.

Teraz internauci zastanawiają się czy wśród nich będzie pracujący z Katarzyną Cichopek w „Pytaniu na śniadanie” Maciej Kurzajewski.

Magdalena Ogórek OPUSZCZA kraj! Zdradza, czy powodem są zmiany w TVP

Maciej Kurzajewski straci pracę w TVP? Specjalista ocenia

Cichopek i Kurzajewski dopiero co powrócili do PnŚ po miesiącu nieobecności. Pracownicy stacji spekulowali, czy ich nieoczekiwane zniknięcie ma coś wspólnego ze zbliżającymi się wyborami i chęcią wymazania się na jakiś czas z pamięci Polaków oraz polityków. Jak informował Fakt, para była wpisana w grafik na początku października, jednak Cichopek poprosiła o zmiany na trzy dni przed wyborami:

Poprosili o przesunięcie ich dyżuru. Niektórzy zaczęli mówić, że się przyczaili i nie chcieli prowadzić programu tuż przed wyborami – ujawnił informator „Faktu”.

Ostatecznie „Kurzopki” poprowadzili czwartkowe wydanie „Pytania na śniadanie” 19 października. I choć fani cieszyli się na powrót swoich ulubieńców, wielu internautów zastanawia się, czy parze, a w szczególności Maciejowi Kurzajewskiemu, grozi utrata pracy w TVP w ramach zbliżających się zmian.

POPŁOCH i grobowa atmosfera w TVP po wyborach! „Nie wiedzą, co mówić na antenie”

Teraz jego szansę na pozostanie w Telewizji Polskiej ocenił medioznawca dr hab. Piotr Drzewiecki, który w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził, że dziennikarz powinien obawiać się o posadę ze względu na swoje konserwatywne poglądy i hipokryzję:

Są postacie, których pozostanie będzie wywoływać kontrowersje. Myślę przykładowo o Macieju Kurzajewskim. Manifestował konserwatywny styl życia, zgodny z polityką partii, ale kłóciło się to z jego prywatnym postępowaniem, romansem i rozpadem małżeństwa, o którym wiemy z portali. Nie interesuje mnie jego życie prywatne, ale mimo wszystko wpływa to na jego wizerunek. Na ten dysonans, hipokryzję ludzie będą zwracać uwagę.

Martwicie się o dalsze losy Macieja?

Katarzyna Cichopek na urodzinowej wycieczce z Kurzajewskim. Ile romantycznych zdjęć!

pasekkozak

Maciek Kurzajewski pozuje z synami i wnuczką. Paulina Smaszcz reaguje!

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek razem na wakacjach 

Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek razem na wakacjach

IG: maciejkurzajewski

scena z: Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maciej Kurzajewski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, SK: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski w „Pytaniu na śniadanie”, , fot. AKPA

scena z: Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA